Національна школа суддів України

4-8 червня 2018 р. Професійне свято сучасного українського арбітражу

4-8 червня 2018 року в місті Львові місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку суддів місцевих господарських судів.

Директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна розпочала захід із урочистого привітання суддів господарських судів із професійним святом, яке святкується 4 червня. Директор подякувала голові Львівського апеляційного господарського суду Борису Плотніцькому за багаторічну плідну співпрацю та підтримку, побажала сил та наснаги для продовження гідної справи – здійснення правосуддя. Борис Плотніцький подякував за щирі слова і запевнив у подальшій співпраці суду з Національною школою суддів України та всебічній підтримці реалізації цікавих та корисних заходів спільно з Львівським регіональним відділенням.

Для проведення підготовки викладачами запрошено суддю Львівського апеляційного господарського суду Світлану Бойко, суддю господарського суду Тернопільської області Наталію Охотницьку, суддів господарського суду Львівської області Василя Трускавецького, Наталію Березяк, Віру Гутьєву, доцента кафедри давньої історії України та архівознавства історичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка, кандидата юридичних наук Степана Білостоцького, психотерапевта, психолога  Ольгу Уралову, доцента кафедри української мови Львівського національного університету
ім. І.Франка, кандидата філологічних наук  Марію Білоус, доцента кафедри менеджменту та соціальних наук Львівського навчально-наукового інституту ДЗВНЗ “Університет банківської справи”, кандидата філологічних наук Надію Дзендзюру.

Судді розглянуть найактуальніші питання, пов’язані зі змінами в процесуальному законодавстві, зосередять увагу на практиці вирішення корпоративних спорів та питанні доказів та доказування в господарському судочинстві, опрацюють приписи земельного законодавства та особливості застосування законодавства про банкрутство.

Окрім питань права та процесу господарської спеціалізації, до обговорення буде запропоновано тему щодо  суддівської етики, зокрема, крізь призму історії. Судді поділяться своїми думками щодо методів управління в судах та розуміння поняття лідерства. Окремим актуальним блоком будуть заняття з правопису та культури ділового мовлення. Учасники підготовки пройдуть пунктуаційно-орфографічний практикум і поспілкуються щодо мовного етикету державного службовця.

Тренінг у межах підготовки з подальшим оцінюванням слухачів на тему: “Захист права власності у світлі статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики ЄСПЛ для суддів господарської спеціалізації” проведуть суддя господарського суду Львівської області Роман Крупник та суддя Львівського окружного адміністративного суду Роксолана Качур.

У ході тренінгу судді прослухають міні-лекції, виконають як індивідуальні завдання, так і завдання під час роботи в малих групах. Слухачі поділяться результатами виконання завдань та візьмуть участь у дискусії. Окрім цього, судді пройдуть опитування за допомогою клікерів і дадуть відповіді на запитання тренерів, сформульовані на основі  текстів рішень Європейського суду з прав людини, наданих суддям попередньо для самостійного опрацювання.