Національна школа суддів України

30 березня 2018 р. Навики спілкування в судах з відвідувачами з інвалідністю

30 березня 2018 року в місті Івано-Франківську Львівське регіональне відділення Національної школи суддів України спільно з Регіональним Громадським фондом “Право і демократія” та за підтримки програми USAID “Нове правосуддя” проводить семінар для суддів судів Івано-Франківської області на тему: “Покращення рівня навиків спілкування та роботи суддів із людьми з інвалідністю”.

Вітанням захід відкривали – керівник Програми USAID “Нове правосуддя” Девід Вон, начальник ТУ ДСА України в Iвано-Франкiвській областi Оксана Рибак, голова Апеляційного суду Івано-Франківської області Богдан Гриновецький та голова Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Тарас Антоняк, які подякували Львівському регіональному відділенню за організацію такого заходу, співпрацю та підкреслили, що питання доступу до судів людей з інвалідністю залишається відкритим і найбільш болючим.

Голова правління Фонду “Право та демократія” Андрій Бурий розпочав семінар із оголошення навчальної мети. Тренери проекту “Покращення рівня доступності до правосуддя для людей з інвалідністю”: експерт в сфері комунікацій Ольга Давид розкрила для слухачів загальні поняття про людей з інвалідністю та інвалідність, адвокат Віталій Разік роз’яснив правовий статус людей з інвалідністю. Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Інна Білоус та Голова правління громадської організації Львівське обласне відділення Українського фонду “Реабілітація осіб з інвалідністю”, представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю України у Львівській області Ярослав Грибальський розкриють для учасників комунікативно-психологічні особливості взаємодії суддів із людьми з інвалідністю.

Семінар міститиме інтерактивні складові задля подальшого вдосконалення програми заходу. Але найважливішим є – оцінити реальний рівень доступності кожного суду для даної категорії людей.