Національна школа суддів України

3 травня 2019 р. Наставництво - інструмент сучасної освіти нового покоління суддів

3 травня 2019 року Галина Манюк, яка виконує обов’язки очільниці Львівського регіонального відділення, провела моніторинг проходження кандидатами та кандидатками на посади суддів стажування в Закарпатському окружному адміністративному суді.

Майбутні судді Віталій Готра, Олександр Зубанич, Олег Повідайчик, Олена Ротмістренко, Владислав Сідун, Любомир Цебрик і Вікторія Чепка проходять стажування в Закарпатському окружному адміністративному суді під наставництвом судді Дмитра Іванчулинця.

Очільник суду Сергій Рейті привітав учасників зустрічі та зазначив, що хоча інститут наставництва є новелою для судової системи, однак це чи не найоптимальніший формат отримання новим поколінням майбутніх суддів прикладних професійних навичок і досягнення ними професійної компетентності.

Суддя-коуч Дмитро Іванчулинець наголосив, що кандидати та кандидатки на посади суддів, які перебувають під його наставництвом, зарекомендували себе з найкращої сторони: юридично грамотні, активні та відповідальні. Знання, отримані ними з блоку адміністративного судочинства, під час теоретичної підготовки, відтворюються у формі проектів процесуальних документів на основі реальних судових справ, що перебувають в провадженні суду.

Слухачі та слухачки, що проходять стажування в Закарпатському окружному адміністративному суді підкреслили, що досвідчений суддя-наставник охоче ділиться своїми знаннями та досвідом, мотивує та допомагає зростати професійно, під час стажування панує доброзичлива атмосфера.

Професійний розвиток майбутнього судді є багатовекторним процесом, який включає в себе теоретичну та практичну складову, самоосвіту та стажування з відповідного виду судочинства. Тому наставництво є вкрай важливим елементом освіти нової генерації суддів, необхідним для їх професійного становлення,- підсумувала під час зустрічі Галина Манюк.