Національна школа суддів України

3 грудня 2018 р. Нове законодавство України щодо протидії домашньому насильству

3 грудня 2018 року в місті Львові місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України проведено семінар для суддів місцевих загальних та апеляційних судів на тему: “Нове законодавство України щодо протидії домашньому насильству”.

Щорічно в Україні та багатьох країнах світу з 25 листопада по 10 грудня проводиться акція “16 днів проти насильства”. Це пов’язано з відзначенням
25 листопада Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками та 10 грудня – Міжнародного дня прав людини. Проведення семінару в цей період є заходом у межах всеукраїнської акції.  

Слухачів привітала директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка поділилася передумовами зародження ідеї проведення заходу на цю тему у світлі популяризації проблематики в політичному, правовому та соціальному полі. Суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Надія Стефанів коротко ознайомила з програмою роботи і налаштувала суддів на активну інтерактивну роботу, що допоможе засвоїти інформацію.

Разом із Надією Стефанів для учасників викладатимуть – суддя Буського районного суду Львівської області Ганна Шендрікова, адвокат, головний юрисконсульт Центру ‘‘Жіночі перспективи’’ Галина Федькович.

Слухачі проведуть загальний огляд змін до законодавства України у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, обговорять класифікацію кримінальних правопорушень, проаналізують проблемні питання щодо застосування норм Цивільного процесуального кодексу України щодо обмежувального припису, а також розглянуть питання адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства та особливості судового розгляду кримінального провадження за вчинення домашнього насильства.