Національна школа суддів України

28 січня 2021 р. Як попередити виникнення і розвиток конфлікту

28 січня 2021 року Національна школа суддів України у співпраці з Консультативною місією Європейського Союзу провела завершальний цього тижня онлайн семінар для співробітників Територіального управління Служби судової охорони в Івано–Франківській області “Судова система України, законодавство про судоустрій та статус суддів”.

Проректор  Володимир Мазурок у своїй вітальній презентації звернув увагу слухачів і слухачок на комплексний підхід Національної школи суддів України до проведення підготовки працівників Служби, навів інформацію про обсяг зазначеної підготовки у 2020 році та розробку та проведення нових курсів у 2021–му році.

Радник із питань верховенства права Львівського регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Маркус Ролофс описав важливість зміцнення авторитету судової влади та розповів, як на це впливає забезпечення порядку в приміщенні суду.

Директорка Львівського регіонального відділення Оксана Польна презентувала  співробітникам і співробітницям Служби судової охорони, як має відбуватися  їхня взаємодія із суддями та працівниками апаратів судів та як ці питання регулює чинне законодавство.

Заступниця начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України у Львівській області Марія Коник закцентувала увагу на дотриманні працівниками Служби судової охорони етичних норм поведінки, зокрема, при спілкуванні з відвідувачами судів. Викладачка створила умови для онлайн дискусії, у процесі якої було розв’язано кризові ситуації та непорозуміння, як під час судових засідань так і під час відвідування суду представниками, адвокатами та сторонами у справах.

Головна психологиня  Громадської організації “Центр “Жіночі перспективи” Світлана Бєляєва роз’яснила поняття та зміст конфлікту, описала шляхи виходу із критичних ситуацій під час комунікації, а також розповіла про те, як запобігти професійному вигоранню, попереджаючи конфлікти на роботі.

Експертка з комунікацій, членкиня Національної спілки журналістів Ольга Давид познайомила слухачів і слухачок із правилами та нормами комунікації співробітників охорони з представниками ЗМІ, а також розповіла про те, як правильно ввічливо допомагати людям із інвалідністю, котрі є учасниками процесу чи відвідувачами суду.

У проведенні семінару також взяли участь експертка з питань регіонального співробітництва Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Лідія Дужич.