Національна школа суддів України

28 лютого 2020 року. Критерії гласності та відкритості судового процесу

28 лютого 2020 року в місті Львові Національна школа суддів України провела семінар для працівників апаратів судів на тему: Забезпечення гласності та відкритості судового процесу”.

Вітальними словами семінар відкрила очільниця Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка зазначила, що гласність та відкритість судового процесу – це засадничі категорії для кожного суду та судді, оскільки ці принципи є невід’ємною ознакою прозорості діяльності судової гілки влади. “Гласність судового процесу також є основою і необхідною умовою справедливого розгляду справи незалежним і безстороннім судом, забезпеченням можливостей для захисту прав і законних інтересів осіб, які беруть участь у судовому процесі, тому суд зобов’язаний гарантувати це право”,  – підсумувала керівниця регіонального відділення.

Семінар провели суддя Львівського окружного адміністративного суду Олександр Сасевич, суддя, голова Миколаївського районного суду Львівської області Володимир Павлів, фахівець-експерт із комунікацій у системі правосуддя, члена Національної спілки журналістів Ольга  Давид та спеціаліст по соціальній роботі Центру “Жіночі перспективи” Олена Кальбус.

Під час занять працівники апаратів судів вивчили такі питання:

гласність як необхідний складник презумпції невинуватості;

систематизація законодавства, що відображає право на відкриті слухання в Україні та регулює взаємодію ЗМІ та громади;

забезпечення доступності, повноти та зрозумілості інформації отриманої з суду;

інформаційне лідерство суду як спосіб запобігання тиску та кризових ситуацій;

внутрішньо-особистісні конфлікти при виконанні професійних обов’язків. Управління конфліктом.