Національна школа суддів України

27 лютого 2019 р. Набуття досвіду в кримінальному судочинстві

27 лютого 2019 року директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна відвідала Залізничний районний суд міста Львова, в якому проходять стажування кандидатки та кандидати на посади суддів.

Отримати суддівські навички з кримінального судочинства та судочинства в справах про адміністративні правопорушення майбутнім суддям допомагають досвідчені судді Богдана Гедз та Галина Пилип’юк.

З метою створення належних умов стажування та роботи з документами слухачам і слухачкам виділено окреме приміщення.

Відповідно до індивідуальних планів стажування у цей день майбутні судді Залізничному районному суді знайрмилися з:

- порядком визначення в місцевому судді слідчих суддів

- роботою слідчого судді місцевого суду

- особливостями розгляду справ щодо обрання чи продовження запобіжних заходів.

Під час стажування в суді слухачки та слухачі показують рівень достатньо високої теоретичної підготовки, який уміло застосовують у ході підготовки проектів процесуальних документів,- підкреслив голова суду Юрій Бориславський.

Наставники, які вже мають досвід спілкування із мвйбутніми суддями, зазначають, що нова генерація колег прийде з великим багажем знань, навичок і розумінням суті та тонкощів роботи судді, оскільки мають можливість спостерігати та опановувати мистецтво “бути суддею” із середини.

Коучі зазначили, що радо діляться своїм досвідом та навичками, які не регламентовані процесуальним законодавством, але будуть украй необхідними їм в професійній діяльності.

Обов’язковою складовою стажування майбутніх суддів є також їхня присутність в судових процесах. Тому на порядку денному слухачів і слухачок - відвідування судового засідання, розгляд якого відбувається колегіальним складом суду у справі про умисне вбивство.

Голова Залізничного районного суду міста Львова під час зустрічі торкнувся проблематики безпеки судів, оскільки це безпосередньо пов’язано із відсутністю загрози життю та здоров’ю суддів, працівників апарату суду та його відвідувачів.

З цією метою в цьому суді реконструйовано частину приміщень, які облаштовані під потреби/вимоги судочинства.

Оксана Польна, спілкуючись із майбутніми суддями, підкреслила, що вони мають увесь необхідний ресурс для підтвердження в майбутньому своєї компетентності та здатності здійснювати судочинство.