Національна школа суддів України

26 лютого 2020 р. Пріоритет безпеки судочинства

26 лютого 2020 року в місті Львові Національна школа суддів України та Консультативна місія Європейського Союзу провели семінар для співробітників Територіального управління Служби судової охорони у Львівській області “Судова система України, законодавство про судоустрій та статус суддів”.

Семінар відкрила директорка Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка зазначила,  що складовою частиною діяльності Національної школи суддів є підготовка  співробітників Служби судової охорони.

Голова Львівського регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Ханнелоре Вальєр підкреслила, що одним із напрямків  роботи представництва КМЄС в Україні є судова безпека. “Можемо говорити про законодавчі норми та ініціативи щодо безпеки судів, однак теорія без практики не працює. Тому належне виконання обов’язків співробітниками Служби судової охорони є вкрай важливим”, – наголосила Ханнелоре Вальєр.

У ході семінару слухачі розглянули загальну характеристику судової системи України, основні аспекти фізичної доступності людей з інвалідністю до суду, вивчили питання щодо професійної етики у Службі судової охорони, комунікації з громадськістю та представниками ЗМІ, а також ознайомилися зі шляхами запобігання та вирішення конфліктних ситуацій.

Спікерами під час семінару були радник,  тренер із питань верховенства права Львівського регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Маркус Ролофс, заступник начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Львівській області Марія Коник, тренер проєкту “Покращення рівня доступності правосуддя для людей з інвалідністю” Ольга Давид і головний  психолог Центру “Жіночі перспективи” Світлана Бєляєва.