Національна школа суддів України

25 жовтня 2018 р. Практика застосування нового Господарського процесуального кодексу України

25 жовтня 2018 року в місті Рівному Львівським регіональним відділенням Національної школи суддів України проведено семінар для суддів господарських судів на тему: “Господарський процесуальний кодекс: нові тенденції та особливості застосування”.

Відкрив семінар голова Північно-західного апеляційного господарського суду Олег Мельник, який підсумував результати проведення реорганізації суду та поділився думками щодо покращення судового процесу згідно з новим Господарським процесуальним кодексом України. Директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна подякувала керівництву суду за тривалу плідну співпрацю та наголосила, що це уже 5-ий семінар, проведений за ініціативи Північно-західного апеляційного господарського суду спільно з Національною школою суддів України.

Для проведення семінару запрошено суддю Західного апеляційного господарського суду Світлану Бойко та суддю господарського суду Львівської області, кандидата юридичних наук Петра Манюка.

Судді розпочали роботу зі знайомства і висловлення очікувань, колективно визначили проблемні питання, на яких необхідно зосередити увагу, а також визначили мету курсу та навчальні цілі.

Учасники семінару ознайомились із новелами господарського процесу, обговорили порядок перегляду судових рішень в апеляційному провадженні за новим Господарським процесуальним кодексом України, проаналізували практику застосування його норм судами першої інстанції.

Суддям-учасникам було сформульовані завдання, а саме, фабули навчальних справ. Суть завдання полягала не лише у правильному розв’язанні спору, але й презентації результату роботи суддів у малих групах. Кожне з завдань ставилось на обговорення, що сприяло чіткому з’ясуванню певних процесуальних моментів і, відповідно, якісному засвоєнню матеріалу. Учасники пройшли тестування з допомогою клікерів.

Наприкінці семінару, перед врученням Сертифікатів Національної школи суддів України, судді поділилися враженнями від участі та висловили побажання щодо майбутніх заходів подібної тематики.