Національна школа суддів України

25–26 березня 2019 р. Практична діяльність органів досудового розслідування

25–26 березня 2019 року кандидати та кандидатки на посади суддів, які проходять спеціальну підготовку у Львівському регіональному відділенні, ознайомлювалися з діяльністю органів досудового розслідування в місті Львові.

Після завершення стажування з блоку кримінального судочинства та судочинства у справах про адміністративні правопорушення у програмі спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді передбачено проведення ознайомчих візитів до місцевих прокуратур, органів досудового розслідування та до уповноважених органів з питань пробації.

Такий формат роботи та спілкування є новим для Національної школи суддів України, майбутніх суддів і органів правопорядку.

Ознайомчі візити до відділів поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області проводяться на високому рівні: керівниками відділів ужито організаційних заходів щодо проведення таких зустрічей і складено програми, за якими працюють слухачі та слухачки разом із уповноваженими особами.

У ході візитів майбутніх суддів ознайомили із організаційною структурою, системою та функціями Національної поліції; правовими засадами створення та діяльності органів досудового розслідування; повноваженнями слідчого; порядком руху кримінальних проваджень в органах досудового розслідування тощо.

Професійні та компетентні доповідачі звертали увагу на актуальні питання щодо

- взаємодії органів досудового розслідування з судами в частині внесення повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень до Єдиного реєстру досудових розслідувань

- зміни правової кваліфікації злочинів на стадії досудового розслідування

- використання результатів проведених негласних слідчих дій у тих провадженнях, де відбувається зміна кваліфікації злочину

- призначення та проведення експертизи у кримінальних провадженнях.

На завершення першого дня ознайомчого візиту колеги з органів досудового розслідування запропонували майбутнім суддям самостійно підготувати практичні актуальні питання, щоб додатково їх спільно обговорити наступного дня.