Національна школа суддів України

23 - 24 квітня 2018 р. Відпрацювання навичок головуючого в судовому засіданні

У рамках програми спеціальної підготовки 23 та 24 квітня 2018 року в шостій групі кандидатів на посаду судді  в місті Львові проведено тренінг щодо особливостей  спілкування судді з окремими категоріями учасників цивільного процесу.

Розуміння та знання особливостей розгляду справ за участі окремих категорій учасників судового процесу є необхідною умовою належного здійснення правосуддя. З цією метою діяльність усіх учасників судочинства детально регламентується законом, що встановлює певну процесуальну форму, яка є гарантією захисту прав і законних інтересів особи.

Для того, щоб майбутні судді були наближені до реального розгляду судових справ, до програми тренінгу про правила ведення судового процесу включено  рольові ігри або симуляції розгляду цивільних справ. Для цього тренери розподіляють ролі учасників судового засідання, які беруть участь у розгляді, наприклад, житлового спору, між слухачками та слухачами. Після їхнього ознайомлення із умовами змодельованої ситуації та своєї ролі на початку симуляції,  майбутні судді приступають до розгляду цивільної справи.

За сприяння голови Галицького районного суду міста Львова Ірини Волоско таку практичну частину тренінгу у Львівському регіональному відділенні тренери проводять у реальній залі судового засідання із використанням суддівської атрибутики та символіки.

У ході таких рольових ігор майбутні володарі суддівських мантій відпрацьовують навички головуючого в підготовчому судовому засіданні в цивільній справі та її розгляді по суті з ухваленням судового рішення.

Після завершення симуляції судового розгляду та виходу слухачок і слухачів із відповідних ролей, викладачі вислуховують думки тих осіб, які спостерігали за таким процесом, і  діляться з молодими колегами своїм суддівським досвідом.