Національна школа суддів України

22 квітня 2019 р. Кодифікація правил суддівської етики

22 квітня 2019 року в місті Львові місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України проведено семінар для суддів місцевих загальних судів на тему: “Застосування Бангалорських принципів поведінки суддів в Україні”.

Відкрила захід в. о. директора регіонального відділення Галина Манюк, яка зазначила, що відображені у Бангалорських принципах критерії доброчесності та професійної етики суддів були запозичені та закладені в Кодекс суддівської етики. Також Галина Манюк побажала суддям плідної роботи та представила
викладачів – суддю Львівського окружного адміністративного суду, кандидата юридичних наук Роксолану Качур, суддю Жовківського районного суду Львівської області Зоряна Оприска, доцента кафедри давньої історії України та архівознавства історичного факультету Львівського національного університету
ім. І. Франка, кандидата юридичних наук Степана Білостоцького.

На початку семінару судді з’ясували, чи потрібні кодекси суддівської етики і як їх наявність впливає на певні дисциплінарні явища в суддівській спільноті, обговорили правове та етичне регулювання суддівської діяльності, а також систему законів та інших документів, які регламентують доброчесність та етику суддів.  

Оскільки метою Бангалорських принципи є встановлення  стандартів етичної поведінки суддів, адресованих для використання як інструкції, тому частину роботи семінару було присвячено виконанню практичних завдань щодо застосування Бангалорських принципів поведінки суддів при вирішенні суперечливих ситуацій з подальшою презентацією практичних завдань та загальним обговоренням.