Національна школа суддів України

21 січня 2021р. На два кроки попереду конфлікту

21 січня 2021 року Львівське регіональне відділення Національної школи суддів України провело семінар для суддів місцевих загальних та апеляційних судів на тему: “Деескалація конфліктних ситуацій при здійсненні правосуддя”. 

Навчальний захід відкрила директорка Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка зазначила, що Національна школа суддів України тривалий період часу активно співпрацює з Консультативною місією Європейського Союзу, де слухацькою аудиторією є не лише судді, а й працівники апаратів судів та співробітники Служби судової охорони.

“Національна школа суддів України є тим майданчиком, який об’єднує людей, які працюють задля того, аби Україна мала таку судову владу, якій довіряє кожен її громадянин та кожен учасник судового процесу. Тема, яку сьогодні вам презентуватимуть, є новою, але вкрай  необхідною, адже дуже часто в повсякденному житті судової установи виникають ситуації, під час яких є потреба у  знятті напруженості у спілкуванні як в рамках судового процесу, так і в поза процесуальній діяльності. Ми сподіваємося, що запропонований матеріал дасть можливість по-іншому подивитись на конфліктні та кризові ситуації, що можуть виникнути під час роботи будь-якого суду у взаємозв’язку юридичного та психологічного контекстів, а також виокремити способи виходу із таких станів  шляхом оптимізації мирних ресурсів”, – резюмувала очільниця відділення.

Семінар провели суддя, начальник відділу роботи з прокуратурою та судовою владою Консультативної Місії Європейського Союзу в Україні Франческо Флоріт, радник,  тренер з питань верховенства права Львівського регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Маркус Ролофс,  суддя Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська Максим Ходаківський та заступник начальника відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів Національної школи суддів України Андрій Маслюк.

Під час семінару було розкрито психологічні особливості подолання конфліктних ситуацій у судовому процесі, питання процесуальних інтервенцій, шляхи їх подолання та базові правила управління складними ситуаціями в суді.