Національна школа суддів України

21 березня 2019 р. Культура мовлення – ознака професійності

21 березня 2019 року в місті Львові місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України провело семінар для працівників апаратів судів на тему: “Культура мовлення у професійній діяльності”.

Відкрила захід директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка поділилася думками щодо цінності чистоти мови для суспільства. Мова, як генетичний код народу, завжди означує рівень розвитку в державі крізь призму мовної політики. Оксана Польна зосередила увагу слухачів на тому, щоб вони були активними, допитливими, заохотила до виконання практичних завдань та представила викладачів – доцента кафедри української мови Львівського національного університету ім. І. Франка, кандидата філологічних наук Марію Білоус, доцента кафедри менеджменту та соціальних наук Львівського навчально-наукового інституту ДЗВНЗ “Університет банківської справи”, кандидата філологічних наук Надію Дзендзюру.

Учасники семінару вивчили питання щодо типових порушень лексичних і синтаксичних норм у текстах судових рішень, порушення норм наголошування у правничих термінах, а також питання щодо типових порушень орфографічних і пунктуаційних норм у текстах судових рішень.

Програму семінару, окрім теоретичного матеріалу, було насичено практичною роботою – слухачі в малих групах виконували вправи та завдання з кожного питання. Результати виконання завдань були презентовані та обговорені з викладачами.