Національна школа суддів України

21-22 листопада 2018 р. Апробація навчального курсу (тренінгу) “Практичні аспекти розгляду судами кримінальних проваджень, пов'язаних з торгівлею людьми”.

21-22 листопада 2018 року у місті Львові Національна школа суддів України, за підтримки спільної програми ЄС і Управління ООН з наркотиків та злочинності  “GLO.ACT – глобальна програма з протидії торгівлі людьми та незаконній міграції”, проводить апробацію тренінгу на тему: “Практичні аспекти розгляду судами кримінальних проваджень, пов'язаних з торгівлею людьми”.

Вітальними словами до аудиторії суддів звернулася директорка навчального курсу – заступник начальника відділу науково-методичних досліджень проблем судочинства Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України Валентина Кузьменко та представник спільної програми ЄС і Управління ООН з наркотиків та злочинності  “GLO.ACT – глобальна програма з протидії торгівлі людьми та незаконній міграції” Ольга Ільченко.

Суддями-викладачами  та фасилітаторами тренінгу є його безпосередні розробники Михайло Андрієнко – експерт МОМ з протидії торгівлі людьми, Наталія Ахтирська – головний науковий співробітник відділу науково-методичного забезпечення ВККСУ та ВРП, к. ю. н., доцент, Оксана Горбунова – заступник Координатора Програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні, Лілія Гуцал – суддя Апеляційного суду Харківської області у відставці, Оксана Калиняк – суддя Львівського апеляційного суду, Єлізавета Ковтюк – суддя Верховного Суду України, Любомир Никифоряк – суддя Донецького апеляційного суду, Андрій Орлеан - провідний науковий співробітник Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, д. ю. н,  Валентина Орлянська – суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Степанида Підгорна – суддя Апеляційного суду Чернівецької області у відставці, Єлєна Сєвєрова – суддя Апеляційного суду Одеської області, секретар судової палати з розгляду цивільних справ, к. ю. н., Ігор Стельмах – суддя Львівського апеляційного суду, Світлана Яковлєва – суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

Навчальний курс із протидії торгівлі людьми розроблений у формі дводенного тренінгу із використанням інтерактивних методів навчання дорослої високофахової аудиторії.

Методологією тренінгу передбачається виконання експрес–опитування у формі тестування, міні-лекції у форматі презентацій Power Point, виконання практичних завдань у малих групах і презентації результатів, демонстрації відеоматеріалів, модеровані дискусії, мозкові штурми, коментарі викладачів та експертів, рольова гра тощо.

Завершальний етап розробки курсу “Практичні аспекти розгляду судами кримінальних проваджень, пов'язаних з торгівлею людьми” включатиме удосконалення навчальних матеріалів за наслідками проведенної апробації та подальше проведення тренінгу для тренерів (ТоТ) цього курсу у грудні 2018 року.

Національна школа суддів України в особі суддів – розробників тренінгу висловлює вдячність Львівському регіональному відділенню за надання високопрофесійної організаційної допомоги у проведенні апробації.