Національна школа суддів України

30 жовтня 2017р. Конфлікт інтересів у діяльності судді

30 жовтня 2017 року в місті Львові місцевим регіональним відділенням  Національної школи суддів України проведено семінар для суддів місцевих судів на тему: “Конфлікт інтересів у діяльності судді: антикорупційні стандарти та корупційні ризики”.

Вітальними словами захід відкрили  директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Інна Плахтій та суддя Львівського окружного адміністративного суду Володимир Кравчук.

Семінар провели судді Львівського окружного адміністративного суду Володимир Кравчук і Олександр Сасевич,  суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Інна Плахтій, суддя Буського районного суду Львівської області Ганна Шендрікова, суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Андрій Жук, директор Львівського територіального управління Національного  антикорупційного бюро України Тарас Лопушанський.

Під час семінару судді обговорили питання щодо основ антикорупційного механізму в національній судовій системі, розглянули засади запобігання конфлікту інтересів у світлі Бангалорських принципів поведінки суддів та Кодексу суддівської етики, визначили поняття конфлікту інтересів та його вплив на авторитет судової влади.

Також учасники семінару проаналізували конкретні приклади врегулювання конфлікту інтересів у діяльності судді та оглянули судову практику щодо адміністративної та кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення.

Підсумовуючи результати семінару, учасники подискутували щодо випадків корупційних ризиків у суддівській діяльності та закріпили теоретичні  знання у ході виконання тестових завдань за допомогою клікерів.