Національна школа суддів України

19 квітня 2019 р. Стажування як перевірка отриманих знань

19 квітня 2019 року головний спеціаліст Львівського регіонального відділення Галина Манюк провела моніторинг проходження кандидатами та кандидатками на посади суддів стажування в Львівському окружному адміністративному суді.

Стажування в цій судовій установі проводиться під наставництвом голови суду Андрія Ланкевича, заступників голови суду Олени Хоми та Віталія Мартинюка, суддів Наталії Кухар, Оксани Карп’як, Романа Брильовського, Зіновія Гавдика та Андрія Гулика.

Очільник суду Андрій Ланкевич привітав учасників зустрічі та підкреслив, що такий досвід наставництва є цікавим для суддів–коучів і корисним для слухачів і слухачок спеціальної підготовки.

У перші дні стажування майбутнім суддям запропоновано до вивчення проект Положення про Єдину судову інформаційно–телекомунікаційну систему (ЄСІТС), оскільки найближчим часом усі працівники судів будуть працювати виключно саме в цій системі електронного документообігу. Для цього кандидатам і кандидаткам на посади суддів начальником відділу організаційного забезпечення розгляду адміністративних справ та архіву Львівського окружного адміністративного суду Оксаною Котовською було презентовано міні–лекцію, надано роз’яснення та вичерпні відповіді щодо порядку реєстрації в електронних кабінетах і роботи в програмі.

Слухачам і слухачкам запропоновано оглянути роботу КП ДСС, зокрема взяти участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, яке проводила суддя–наставник Наталія Кухар.

Майбутні судді були присутні під час розгляду судової справи про скасування рішень про державну реєстрацію права власності та записів про право власності під головуванням судді–наставника Віталія Мартинюка.

Галина Манюк зазначила, що стажування – це набуття додаткових знань, умінь і навичок за фахом, підвищення професійного рівня; а підготовка процесуальних документів - це можливість перевірити власні сили під іншим кутом юридичної професії.

Користуючись нагодою із майбутніми суддями також поспілкувався суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Володимир Кравчук, який зазначив, що судова система дуже очікує на нове покоління компетентних суддів, яких так  ґрунтовно готує Національна школа суддів України.

Маючи досвід стажування в інших видах судочинства, слухачі та слухачки зазначили, що по-максимуму використовують усі можливості стажування, оскільки це важлива складова подальшого професійного зростання та утвердження в майбутній професії судді.