Національна школа суддів України

19 квітня 2019 р. Новий майданчик комунікації суддів судів різних інстанцій

19 квітня 2019 року в місті Львові місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України проведено  круглий стіл для суддів окружних та апеляційних адміністративних судів на тему: “Висновки Верховного Суду щодо застосування правових норм і їх значення у правозастосовній практиці судів нижчих інстанцій у світлі чинних норм КАС України”.

Відкрили захід  директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, доктор юридичних наук Володимир Кравчук, голова Восьмого апеляційного адміністративного суду, кандидат юридичних наук Олег Заверуха. У вступному слові було наголошено на важливості діалогу між судами різних інстанцій, оскільки від формування судової практики залежить продуктивність здійснення судочинства.

Провели круглий стіл суддя Володимир Кравчук, заступник голови Восьмого апеляційного адміністративного суду Андрій Рибачук, суддя Львівського окружного адміністративного суду Роксолана Качур.  Модератор заходу –  суддя Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області Тарас Котормус.

Перший захід такого формату, який було проведено для суддів місцевих загальних та апеляційних судів двома тижнями раніше, довів необхідність проведення діалогу між судами різних ланок, адже з’ясування певних питань, що стосуються розгляду справ, допомагають підвищити ефективність роботи і знизити кількість скасованих рішень судів першої інстанції. Під час круглого столу судді подискутували на тему єдності та сталості судової практики, обговорили значення Постанов Верховного Суду в судовій практиці.

Загалом, захід відбувся відповідно до запланованого формату – запитання-відповіді та був насичений конкретикою. Робота учасників була продуктивною та результативною, про що свідчать відгуки суддів.