Національна школа суддів України

19-23 жовтня 2020 р. Оцінка доказів судом та їх викладення у виправдувальному вироку

19–23 жовтня 2020 року Львівське регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку суддів місцевих загальних судів. 

Вітальними словами підготовку відкрила очільниця Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка ознайомила учасників із програмою навчального заходу та правилами роботи в програмі Zoom, а також представила викладачів, побажала конструктивного діалогу у процесі навчання та обміну практичним досвідом.

Підготовку розпочала професор кафедри теорії та філософії права юридичного факультету Львівського національного університету  ім. І. Франка, доктор юридичних наук Оксана Грищук, яка розповіла про роль доброчесності та професійної етики судді в комунікації з громадськістю.

Для проведення підготовки запрошено члена Вищої ради правосуддя, Секретаря Третьої Дисциплінарної палати Ларису Швецову, суддю Вищого антикорупційного суду Інну Білоус, суддів Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Надію Стефанів та Наталію Антонюк, суддю  Восьмого апеляційного адміністративного суду Тетяну Шинкар, суддю Львівського окружного адміністративного суду Олександра Сасевича, суддю  Артемівського міськрайонного суду Донецької області Ольгу Федорів,  доцента кафедри давньої історії України та архівознавства історичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка, кандидата юридичних наук Степана Білостоцького, адвоката, головного юрисконсульта  Центру “Жіночі перспективи” Галину Федькович, психолога, волонтера Кризової психологічної служби м. Львова, члена правління “ГО Асоціації EMDR в Україні – Фахове об`єднання зі спеціальної травмотерапії” Ольгу Уралову та доцента кафедри менеджменту та соціальних наук Львівського навчально-наукового інституту ДЗВНЗ “Університет банківської справи” Надію Дзенюдзюру.

До програми підготовки включено питання щодо дисциплінарної практики Вищої ради правосуддя, антикорупційного законодавства, підстав для ухвалення та особливостей написання виправдувальних вироків, кримінально-правової кваліфікації злочинів проти особи та щодо повноважень слідчих суддів відповідно до норм КПК України.

Особливу увагу буде приділено питанням щодо судової практики здійснення судового контролю за досудовим розслідуванням у світлі положень Кримінального процесуального кодексу України, особливостям розгляду кримінальних проваджень щодо неповнолітніх через призму міжнародних стандартів та національного законодавства та розгляду справ за ст.125 КК України, пов’язаних із домашніх насильством.

Також судді ознайомляться з основами ефективного спілкування в професійній діяльності судді, питанням  саморегуляції як ключової компетенції судді та факторами його професійної успішності.

Складовою підготовки суддів місцевих загальних судів також є тренінг на тему: “Зміцнення системи захисту дітей у конфлікті із законом”.

Із повним текстом програми підготовки суддів можна ознайомитися тут.