Національна школа суддів України

15 листопада 2018 р. Реалізація новацій суддівської освіти

15 листопада 2018 року проректор з науково-дослідної роботи Наталія Шукліна та директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна відвідали місцеві суди міста Львова. 

Під час візиту до Франківського та Личаківського районних судів міста Львова Наталія Шукліна зустрілася з головами судів – Світланою Мартьяновою та Григорієм Жовніром, суддями-наставниками – Мирославою Гулієвою, Романом Грицком, Назаром Стрепком, Романом Головатим і кандидатами на посаду судді, що проходять стажування та опановують практичні навички за підсумками блоку із цивільного судочинства.

Наталія Шукліна обговорила з ними актуальні організаційні та процедурні питання, які виникають у процесі реалізації інституту наставництва. 

Проректор наголосила на значущості усього, що зараз відбувається у процесі підготовки кандидатів на посаду судді, оскільки майбутні судді не лише отримують теоретичні знання, але закріплюють їх на практиці в суді, заглиблюючись в реалії суддівської професії, її складнощі та позитивні сторони й переваги. У ході зустрічі акцентовано увагу присутніх на тому, що до спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді, зокрема до такої її складової як стажування в місцевих судах, Національна школа суддів України підійшла дуже ґрунтовно, підібравши висококваліфікованих наставників. 

У свою чергу судді-наставники висловили своє задоволення роботою кандидатів на посаду судді, оскільки ті дуже грамотно підходять до вивчення справ і поставлених перед ними завдань. 

Майбутні судді розповіли про те, наскільки справдились їхні очікування щодо проходження стажування. Наголосили на тому, що насправді є виправданим стажування після кожного теоретичного блоку окремо, оскільки саме така послідовність у процесі підготовки та практики дає можливість чітко звертати увагу на окремі моменти в роботі судді. 

Наталія Шукліна подякувала головам судів і суддям-наставникам за їхню активну участь у формуванні нового суддівського корпусу. Вона висловила думку про те, що новації в освіті, зокрема суддівській, є позитивним явищем, їх запровадження дозволяє підняти на новий рівень традиційну її систему, одним із принципів якої є збалансованість програми спеціальної підготовки, шляхом поєднання теоретичних і практичних занять в аудиторії зі стажуванням у судах.