Національна школа суддів України

13 лютого 2020 р. Доступ до публічної інформації

13 лютого 2020 року в місті Львові місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України проведено семінар для суддів апеляційних та місцевих судів на тему: “Забезпечення судами права на доступ до публічної інформації. 

Захід відкрила директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка зазначила, що забезпечення доступу до публічної інформації є своєрідним показником відкритості державної влади, зокрема судової. Однак, незважаючи на те, що Закон України “Про доступ до публічної інформації” прийнято давно, – не у всіх є правильне розуміння того, що ж саме є публічною інформацією та які ознаки їй властиві. Тому, метою семінару є зосередження слухацької аудиторії на понятійному апараті цього інституту, теоретичних та практичних тонкощах  роботи з публічною інформацією.

 

Семінар провели судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, доктори юридичних наук Наталія Коваленко та Ян Берназюк, які з радістю відгукнулись на пропозицію проведення заходу такої тематики, ураховуючи її актуальність та значення. Також для проведення семінару було запрошено суддю Восьмого апеляційного  адміністративного суду Тетяну Шинкар,  суддю Львівського окружного адміністративного суду Роксолану Качур, суддю, голову Миколаївського районного суду Львівської області Володимира Павліва та начальника відділу організаційного забезпечення розгляду адміністративних справ та архіву Львівського окружного адміністративного суду Оксану Котовську.

Під час семінару учасникам було запропоновано для вивчення такі питання: 

яка саме інформація є публічною: розпорядники та володільці інформації та їх обов’язки;

найпоширеніші порушення у сфері доступу до публічної інформації та практика Верховного Суду;

практика ЄСПЛ з доступу до інформації.