Національна школа суддів України

12 березня 2019 р. Мистецтво красномовства

12 березня в місті Львові місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України провело семінар для суддів місцевих та апеляційних судів на тему: “Культура мовлення у професійній діяльності”.

Вітальними словами семінар відкрила директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка наголосила на важливості грамотного спілкування не лише під час виконання посадових обов’язків, але й у повсякденному житті кожного. Очільниця закликала бути активними під час семінару, а також представила викладачів – доцента кафедри менеджменту та соціальних наук Львівського навчально-наукового інституту ДЗВНЗ “Університет банківської справи”, кандидата філологічних наук Надію Дзендзюру, доцента кафедри української мови Львівського національного університету ім. І. Франка, кандидата філологічних наук Марію Білоус, сертифікованого НЛП-практика, бізнес-тренера та коуча, інструктора з публічних виступів, письменника Андрія Степуру.

Під час семінару судді розглянули типові порушення лексичних та синтаксичних норм у текстах судових рішень, вивчили дев’ять технік покращення своєї комунікації з іншими та проаналізували типові порушення орфографічних і пунктуаційних норм у текстах судових рішень.

Вивчення кожного питання програми семінару було підкріплено роботою в малих групах, дискусіями та аналізом результатів такої роботи. Судді отримали відповіді на найцікавіші запитання щодо правил вживання певних слів, змінності мови тощо.