Національна школа суддів України

12 березня 2019 р. Аналіз правової ситуації як фундаментальна навичка судді

12 березня 2019 року очільниця Львівського регіонального відділення Оксана Польна відвідала Галицький та Личаківський районні суди міста Львова, в якому проходять стажування майбутні судді.

У кожному із зазначених судів створено належні умови роботи з документами, ведуться активні професійні діалоги з суддями–наставниками, а також забезпечено можливість бути присутніми в судових засіданнях з розгляду кримінальних проваджень і справ про адміністративні правопорушення.

У Галицькому районному суді стажування кандидати та кандидатки на посади суддів проходить під наставництвом суддів Ірини Волоско, Віталія Стрельбицького, Людмили Фролової та Олега Юрківа.

Очільниця суду Ірина Волоско зазначила, що кримінальні провадження бувають тривалими в часі. Тому кандидати та кандидатки на посади суддів за час стажування не завжди можуть охопити весь судовий розгляд кримінального провадження.

Майбутні судді зазначили, що готувати проекти вироків і рішень є набагато легше після особистої присутності в залі судового засідання під час розгляду конкретного провадження.

Оксана Польна зазначила, що поєднання теоретичних і практичних занять в аудиторії зі стажуванням у судах забезпечує збалансованість програми спеціальної підготовки та характеризує  її як практично спрямовану, а вміння аналізувати правову ситуацію є фундаментальною навичкою судді.

Голова Личаківського районного суду Григорій Жовнір зазначив, що судді вже мають досвід наставництва, а група слухачів і слухачок активно проявляють свої знання при підготовці проектів процесуальних документів і черпають навики судівництва в коучів.

Отримати суддівські навички у Личаківському районному суді майбутнім суддям допомагають досвідчені судді Сергій Гирич, Роман Головатий, Роман Грицко та Назар Стрепко.

На процес стажування зроблено великий акцент, оскільки саме ця частина спеціальної підготовки орієнтована на удосконалення існуючих знань, розвиток навичок і психологічну адаптацію до професії судді, - зазначила Галина Манюк.