Національна школа суддів України

12-13 вересня 2018 р. Право людини на чисте довкілля

12-13 вересня 2018 року в місті Львові Національна школа суддів України спільно з Міжнародною благодійною організацією Екологія Право Людина за підтримки Програми USAIDНове правосуддя проводить тренінг для викладачів дистанційного курсу на тему: Права людини та охорона довкілля.

Захід вступним словом відкрила радник з юридичних питань Програми USAID “Нове правосуддя” Ірина Зарецька, яка розповіла історію створення проекту щодо захисту довкілля та етапи його становлення. Директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна висловила радість з приводу розширення аудиторії курсу, що свідчить про небайдужість до піднятих організаторами питань. Викладач-координатор відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України Олександр Потильчак побажав учасникам активного долучення до роботи групи та просив висловлювати зауваження та пропозиції, які в подальшому будуть взяті до уваги і внесені в програму дистанційного навчального курсу. Радник голови Державної судової адміністрації України, член правління Міжнародної благодійної організації “Екологія Право Людина” Ірина Войтюк розпочала семінар із розповіді про те, що даний курс є продовженням курсу “Права людини та охорона довкілля”, який викладається суддям протягом тривалого часу та розміщений на дистанційній платформі, окреслила структуру курсу та його мету, представила викладачів тренінгу. Викладач-координатор відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України Тамара Закревська розповіла особливості навчання суддів на дистанційному курсі, коротко відповіла на запитання майбутніх тренерів.

Курс для слухачів впродовж двох днів викладатимуть судді – Лариса Зуєва, Наталія Курій, Володимир Гевко та Сергій Павлінчук.

Учасники працюватимуть у малих групах над окремими питаннями, пов’язаними з охороною навколишнього середовища в контексті  прав людини. Даний курс покликаний допомогти суддям засвоїти принцип верховенства права в сфері охорони довкілля, застосування якого слугує необхідним орієнтиром і полегшує розгляд справ у цій галузі.

Слухачі проаналізують судову практику та тенденції щодо оцінки судами засобів правового захисту екологічних прав. Проведуть показове судове засідання задля кращого засвоєння матеріалу.

Наприкінці тренінгу підіб’ють підсумки та поділяться враженнями і думками щодо подальшого розвитку курсу.