Національна школа суддів України

11 березня 2021 р. Синергія в забезпеченні безпеки та громадського порядку в суді

11 березня 2021 року Національна школа суддів України у співпраці з Консультативною місією Європейського Союзу провела онлайн–семінар для співробітників Територіального управління Служби судової охорони в Донецькій області: “Судова система України, законодавство про судоустрій та статус суддів”.

Онлайнову підготовку співробітників Служби розпочали заступниця начальника відділу спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді Діана Сніцаренко,  радник із питань верховенства права Львівського регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Маркус Ролофс і  директорка Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка зауважила, що онлайн–формат дає можливість розширити географію занять і залучати до їх проведення фахівців з різних областей. Оксана Польна презентувала тему щодо основ законодавства та правил і важливості взаємодії працівників Служби судової охорони із суддями та працівниками апаратів судів.

Маркус Ролофс поділився статистикою довіри громадськості до суду, роз’яснив причини недовіри людей та окреслив напрямки розвитку в діяльності органів і установ системи правосуддя задля покращення цієї ситуації.  

Заступниця начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України у Львівській області Марія Коник нагадала працівникам Служби судової охорони правила професійної етики, а також провела зі слухачами інтерактив щодо поведінки співробітників і співробітниць Служби в судах у кризових ситуаціях.

Головна психологиня  Громадської організації “Центр “Жіночі перспективи” Світлана Бєляєва поспілкувалася зі слухачами та слухачками про конфлікти. Вона роз’яснила природу їхнього зародження, способи розв’язання конфліктних ситуацій на роботі та можливості запобігання виникненню непорозумінь між керівництвом і підлеглими.

Експертка з комунікацій, членкиня Національної спілки журналістів Ольга Давид інформувала про правильну взаємодію з представниками ЗМІ у стінах суду. Також зробила акцент на темі коректного спілкуватися з людьми з інвалідністю, котрі відвідують суд.

Експертка з питань регіонального співробітництва Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Лідія Дужич у ході проведення  онлайн– семінару майстерно забезпечила переклад і належну комунікацію між представниками різних країн.