Національна школа суддів України

10-11 квітня 2019 р. Зміцнення потенціалу державних органів у боротьбі з торгівлею людьми

10-11 квітня 2019 року в місті Івано-Франківську Львівське регіональне відділення Національної школи суддів України спільно з Представництвом в Україні Міжнародної організації з міграції (МОМ) проводить семінар для суддів місцевих загальних та апеляційних судів Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Рівненської областей.

Захід відкрила вітанням в. о. директора Львівського регіонального відділення Галина Манюк, зазначила важливість запропонованої до обговорення суддями теми, побажала активної та плідної роботи. Заступник начальника відділу наукових досліджень проблем судочинства та науково-методичного забезпечення суддівської освіти Національної школи суддів України Валентина Кузьменко нагадала, що Національна школа суддів України розробляє багато спеціалізованих курсів, зокрема, які є частиною програм для підвищення кваліфікації суддів. Заступник координатора програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні Оксана Горбунова підкреслила, що дана проблематика є такою, що потребує особливої уваги, адже, торгівля людьми – це своєрідна форма рабства. Окрім цього, до недавнього часу було поширеним секс-рабство, а тепер доволі розповсюджене рабство трудове. Відтак, це питання потребує концентрованого негайного відреагування. Територіальне управління Державної судової адміністрації в Івано-Франківській області представляє його начальник Оксана Рибак.

Викладачами курсу є - заступник  координатора програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні Оксана Горбунова, суддя  Львівського апеляційного суду Оксана Калиняк, суддя Донецького апеляційного суду Любомир Никифоряк, доцент Київського національного університету ім. Т. Шевченка, провідний науковий співробітник юридичного факультету, доктор юридичних наук Андрій Орлеан, викладач-науковий консультант відділу науково методичного забезпечення діяльності суддів загальної юрисдикції та бібліотечно-видавничої діяльності Національної школи суддів України, суддя Харківського апеляційного суду у відставці Лілія Гуцул,  експерти  Представництва МОМ в Україні Михайло Андрієнко, адвокат Євгенія Мнишенко, керівник ІТ відділу Представництва МОМ в Україні Віктор Заскальний.

Захід розпочали із вхідного анкетування.  Далі розглянули тенденції та напрямки протидії торгівлі людьми в Україні в рамках програм Представництва МОМ в Україні. Провели кримінально-правову характеристику злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми та обставин, що підлягають доказуванню. Проаналізували відмежування торгівлі людьми від суміжних злочинів та кваліфікацію за сукупністю з іншими злочинами. Приділили значну увагу огляду резонансних справ щодо торгівлі людьми і особливостям судової практики у кримінальних провадженнях з даного питання.

Окрім суддів у семінарі беруть участь представники прокуратур областей та Державної прикордонної служби України.