Національна школа суддів України

1 березня 2021 р. Підвищення обізнаності співробітників Служби судової охорони із функціонуванням системи правосуддя

1 березня 2021 року Національна школа суддів України спільно з Державною судовою адміністрацією та Службою судової охорони провела для співробітників Територіального управління Служби судової охорони в Рівненській області онлайн/офлайн-круглий стіл “Функціонування Служби судової охорони в системі правосуддя України”.

Онлайнову підготовку розпочали з Києва проректор Володимир Мазурок і заступник начальника управління з професійної підготовки та підвищення кваліфікації Служби судової охорони Дмитро Мацишин, зі Львова –директорка Львівського регіонального відділення Оксана Польна, а в Рівному – начальник Територіального управління Служби судової охорони у Рівненській області судді Віктор Мороз.

Проректор Володимир Мазурок у вступній презентації зазначив, що Національна школа суддів України в ході виконання завдань з підготовки висококваліфікованих кадрів для системи правосуддя значну увагу звертає на організацію та проведення занять зі співробітниками Служби, яка є державним органом, покликаним забезпечити безпеку та громадський порядок в системі правосуддя. Комплексна програма підготовки співробітників Служби є одним із компонентів стратегічного розвитку Національної школи суддів України.

Спікерами круглого столу були судді Степан Шимків, Антон Собчук, Максим ХодаківськийДмитро Кратко, директорка Львівського регіонального відділення Оксана Польна, заступники начальників відділів Андрій Маслюк і Діана Сніцаренко, заступниця начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Львівській області Марія Коник, заступниця керівника апарату Рівненського апеляційного суду Ірина Бойчук, заступник начальника відділу організації охорони та підтримання громадського порядку в судах територіального управління Служби судової охорони у Рівненській області Олександр Барановський.

У ході круглого столу обговорювалися питання незалежності суддів  і доступу до правосуддя, охорони приміщень органів та установ системи правосуддя, забезпечення безпеки всіх учасників судового процесу, практичних заходів для запобігання проявів неповаги до суду та їх припинення, психологічних аспектів взаємодії суду і Служби судової охорони. Усі висвітлені питання мають сприяти підвищенню обізнаності співробітників Служби із функціонуванням системи правосуддя, а практичні поради дозволять запобігати та  долати кризові ситуації.