Національна школа суддів України

4 червня 2018 р. Людина – найвища соціальна цінність

4 червня 2018 року у Львівському регіональному відділенні для кандидатів та кандидаток на посаду судді проведено тренінг на тему: “Особливості розгляду кримінальних справ про злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості”.

В Україні найвищою соціальною цінністю визнається людина, її життя та здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека, а забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.

Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи становлять велику суспільну небезпеку, оскільки такі злочини принижують гідність потерпілих від злочину осіб, заподіюють їм глибоку психічну травму та можуть завдати серйозної шкоди їхньому здоров’ю.

Тренінг, доданий до програми підготовки майбутніх суддів, має на меті сприяти розумінню кандидатами та кандидатками на посаду судді соціального контексту злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості й запобігти виникненню в майбутньому судових помилок при розгляді справ цієї категорії.

Для проведення тренінгу запрошено: суддів Вікторію Бучківську та Ганну Шендрікову.

Матеріали тренінгу наповнені презентаціями Power Point, практичними завданнями та експрес-опитуваннями всіх слухачів.

У ході опрацювання практичних завдань слухачі та слухачки спеціальної підготовки отримали навички розгляду кримінальних проваджень щодо злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості з дотримання процесуальних норм права, навчились вирішувати проблемні питання під час розгляду кримінальних проваджень у цій категорії справ.

Тренінг завершився поточним контролем, якому передувало “вихідне” тестування слухачів на визначення рівня засвоєння отриманих знань, навичок і вмінь.