Національна школа суддів України

Вивчення змін у новій редакції українського правопису

4 жовтня 2019 року в місті Дніпрі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку працівників апаратів місцевих (окружних) та апеляційних судів на тему: “Українське ділове мовлення. Мистецтво правового письма. Нова редакція українського правопису”.

З вітальними словами перед слухачами виступив в.о. директора регіонального відділення, суддя у відставці, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Володимир Поплавський, який познайомив учасників з метою заходу і регламентом роботи семінару, а також з доцентом кафедри української та іноземних мов Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кандидатом філологічних наук Неоніллою Баракатовою.

Заступник директора, кандидат наук з державного управління Алла Баштанник привітала слухачів і звернула увагу учасників на необхідності постійного вдосконалення рівня володіння діловою українською мовою в професійній діяльності працівників апаратів судів: “Кабінет Міністрів України 22 травня 2019 року схвалив нову редакцію Українського правопису, яка замінить версію 1999 року. Оскільки з 3 червня 2019 року ці правила почали діяти, особливої уваги потребує вивчення змін в сучасній мовно-писемній практиці, правил написання нових запозичених слів і нових власних назв; уникнення застосування застарілих формулювань орфографічних норм”.

Викладач Неонілла Баракатова звернула увагу слухачів семінару на основні відмінності нової редакції Українського правопису щодо змін у написанні слів і варіантів доповнення до чинної норми.

Під час виконання практичних завдань працівники апаратів судів мали можливість поглибити знання мовного етикету і культури мови в діловому спілкуванні, ознайомитися з морфологічними особливостями ділової української мови, отримати фахові відповіді на запитання.

З повними текстом програми підготовки працівників апаратів місцевих (окружних) та апеляційних судів можна ознайомитися на веб-сайті Національної школи суддів України.