Національна школа суддів України

Вивчення проблемних питань судового розгляду в суді першої інстанції

22–26 січня 2018 року в місті Дніпрі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить підготовку суддів окружних загальних судів.

Підготовку проходять 15 суддів окружних загальних судів Дніпропетровської, Донецької, Запорізької та Кіровоградської областей.

Відкриваючи захід, директор регіонального відділення Володимир Поплавський ознайомив суддів із програмами підготовки і тренінгів, які буде проведено в межах підготовки.

Під час заходу суддя Ірина Шаповалова обговорить із суддями підстави для ухвалення виправдовувального вироку суду та зверне увагу на особливості написання виправдовувальних вироків з огляду застосування практики Європейського суду з прав людини.

Із практикою розгляду кримінальних справ судом присяжних ознайомить суддя у відставці, доцент кафедри кримінально-правових дисциплін Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук Сергій Риб’янець.

Доцент кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук Денис Голобородько проведе інтерактивну лекцію щодо актуальних питань застосування міжнародних стандартів у сфері запобігання корупції та їх імплементації в національне законодавство, а також зупиниться на розгляді проблеми конфлікту інтересів та способів його врегулювання.  

Під час обговорення теми щодо комунікації в судовій владі та підвищення авторитету судової влади в українському суспільстві адвокат Дніпропетровського обласного об’єднання “Адвокат”, член Ради Спілки адвокатів України Світлана Торопчина-Агалакова розповість про власний журналістський досвід підготовки та проведення різних заходів спільно із прес-службою судів.

Суддя Влада Малихіна ознайомить із практикою розгляду кримінальних проваджень у справах про злочини проти власності.

Окремі аспекти здійснення суддівського самоврядування детально висвітлить суддя Іван Колісник.

Доцент кафедри української та іноземних мов Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кандидат філологічних наук Неонілла Баракатова розповість про основи українського писемного та усного мовлення в юридичній сфері та проведе практичне заняття з використанням роздаткового матеріалу.

Суддя, кандидат юридичних наук Андрій Мазниця  приділить особливу увагу розгляду підготовчого провадження та його ролі в забезпеченні ефективного та якісного розгляду кримінальної справи і застосуванню практики Європейського суду з прав людини під час вирішення питання щодо запобіжних заходів.

Про застосування трудового законодавства при розгляді цивільних справ розповість суддя Тетяна Красвітна, а суддя Олена Кононенко зупиниться на проблемних аспектах розгляду окремих категорій справ про адміністративні правопорушення.

Важливою буде інтерактивна лекція судді у відставці Галини Маймур щодо окремих аспектів відшкодування моральної шкоди.

Суддя у відставці Олексій Осіян обговорить із суддями практику застосування цивільного законодавства при розгляді земельних спорів.

Також слід зазначити, що в межах підготовки заплановано проведення двох тренінгів за окремими програмами.

Для проведення тренінгу на тему: “Захист права власності у світлі статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини” запрошено суддю Сергія Уханенка, суддів, кандидатів юридичних наук Ігоря Чайкіна та Ольгу Чайкіну. Під час тренінгу учасники  ознайомляться зі змістом та структурою статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, пройдуть первинне і фінальне тестування за допомогою клікерів.

Тренінг на тему: “Професійна психологічна адаптація до суддівської діяльності” проведуть судді Максим Таус і Дмитро Мовчан, суддя у  відставці Галина Маймур і доцент кафедри загальної психології та патопсихології Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, кандидат психологічних наук Аліна Бунас. У ході тренінгу судді розглянуть основні методи профілактики синдрому професійного вигорання, навчаться застосовувати певні психологічні засоби саморегуляції власним психоемоційним станом. За підсумками проведених тренінгів судді отримають анкети оцінювання.

Повні тексти програм підготовки та тренінгів розміщено на веб-сайті Національної школи суддів України в розділі “Підготовка суддів”.